Pompa czyszcząca instalacje grzewcze - EURO Flush 30/90R "FERPRO"

Pompa EURO Flush 30/90 posiada specjalny panel podłączeniowy ułatwiający podłączenia węży oraz dodatkowych akcesoriów wspomagających proces czyszczenia dzięki czemu szybko eliminuje zanieczyszczenia i umożliwia skuteczne wypłukanie instalacji. Konstrukcja pompy pozwala na czyszczenie instalacji w sposób maksymalnie skuteczny (rewers i możliwość podłączenia np. filtra magnetycznego), napełnianie instalacji w trakcie pracy pompy (wbudowany króciec z zaworem dopustowym), płukanie/opróżnianie instalacji (króciec spustowy). Wysoko wydajna, samozasysająca pompa z silnikiem dużej mocy z pionową osią umożliwia czyszczenie urządzeń z dużą ilością osadów mineralnych (kamienia kotłowego), szlamu oraz złogów rdzy. Wbudowany zbiornik zapewnia bezpieczeństwo użycia i wygodę - chemikalia cały czas są w zamkniętym naczyniu. Przenośna acz stabilna, lekka konstrukcja. W komplecie poręczna torba do węży podłączeniowych.

Czyszczenie na zimno preparaty DS-50, DS-60.
Czyszczenie na ciepło DS-30, Super DS, DS-15 (przy pracy kotła c.o. lub podgrzanie kąpieli czyszczącej grzałką)
Czyszczenia specjalistyczne kontakt z działem technicznym.

DANE TECHNICZNE:
Zbiornik: HD polyetylen, matowy, biały, transparentny, w komplecie zestaw węży
Konstrukcja pompy: obudowa, wirnik, wał napędowy - Polipropylen
Zakres pracy: do 50oC, kwasoodporna
Pojemność: 30l
Wysokość podn.: 17m
Max.przepływ: 90 l/min
Max.ciśnienie: 1,7 bara
Zasilanie: 230V
Moc silnika: 0,25KM
Waga: 13 kg
Wymiary: h58x45x30
Klasa bezp.: IP55
Producent: Włochy

ZSE PC305 ZESTAW SERWISANTA "FERPRO" Składa się z 3 elementów;

1) ZPP ADAPTOR PODŁĄCZENIOWY "FERPRO" W MIEJSCE POMPY CYRKULACYJNEJ (PC302)
Adaptor umożliwiający podłączenie pompy czyszczącej w miejscu pompy cyrkulacyjnej w kotle lub na instalacji c.o. Po wymontowaniu korpusu pompy cyrkulacyjnej montowany jest zamiast niej. Króćce pozwalają na podłączenie węży pompy czyszczącej. Umożliwia czyszczenie kotłów lub nawet całej instalacji bez konieczności "obejścia" pompy cyrkulacyjnej.

2) ZPW ZESTAW DO CZYSZCZENIA WYMIENNIKÓW PŁYTOWYCH "FERPRO" (PC303)
Zestaw umożliwiający podłączenie pompy czyszczącej do wymiennika płytowego. Po wymontowaniu wymiennika płytowego zestaw montowany jest za pomocą króćców (otwory z uszczelkami) do wymiennika. Ścisłe dociśnięcie zestawu do wymiennika następuje poprzez załączone śruby, jeżeli wymiennik posiada gwinty w odpowiednich miejscach. W przeciwnym wypadku można użyć ścisków stolarskich ( nie załączone). Gwintowane króćce w zestawie pozwalają na podłączenie węży pompy czyszczącej. Rozstaw osi otworów z uszczelkami - ok 42 mm.

3) FM1 FILTR MAGNETYCZNY "FERPRO" do pomp czyszczących (FD001)
Filtr magnetyczny do użytku z pompami czyszczącymi do usuwania/filtrowania podczas czyszczenia różnego rodzaju zanieczyszczeń i osadów - głównie tlenków żelaza oraz osadów korozyjnych z domowych i przemysłowych kotłów c.o., dużych wymienników ciepła, wężownic, zasobników c.w.u, grzejników itp. Oszczędza czas czyszczenia oraz ilość zużytych preparatów.